Shadow
Slider

Pielgrzymka do Hochstadt

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2024 roku odbyła się pielgrzymka z parafii bł. Michała Kozala w Świnoujściu do zaprzyjaźnionej parafii w archidiecezji bamberskiej w Hochstadt. Na zaproszenie ks. proboszcza Kiliana Kemmer przyjechała kilkuosobowa delegacja, która uczestniczyła w specjalnie przygotowanym dla nich programie. Ponadto wyjazd wpisał się również w obchody jubileuszu 900-lecia chrztu pomorza.

            W pierwszym dniu pielgrzymi uczestniczyli w prezentacji książki i dyskusji ks. Abpa Georg Gaswein, byłego osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI. Ks. Abp opowiadał o kulisach pracy w Watykanie, a także o okolicznościach śmierci papieża seniora. Wspominał także konklawe, podczas którego wybrano papieżem kardynała Ratzingera. W następnym dniu delegacja z Polski uczestniczyła w uroczystym odpuście ku czci Matki Bożej Bawarskiej, prowadzonej przez ks. Abpa Gasweina. W kolejnym dniu pielgrzymi mogli pozwiedzać okoliczne zabytki. W ostatnim dniu delegacja odwiedziła Bamberg, miasto, w którym spoczywają relikwie św. Ottona, którego 900-lecie misji ewangelizacyjnej na Pomorzu uroczyście świętujemy w archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Na zakończenie szczęśliwi pątnicy podarowali pamiątkowe tablo na ręce ks. proboszcza oraz zaprosili na rewizytę.

            Dziękujemy za miłe wspomnienia z pielgrzymki do archidiecezji bamberskiej i czekamy na rewizytę w naszej nadmorskiej miejscowości.