Image Slide 1
Shadow

ogłoszenia duszpasterskie

                                                    UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ   26 maja  2024 r.

1/ Nabożeństwa majowe i czerwcowe w naszej świątyni niedzielę  o godz. 18.00, a w dni powszednie po wieczornej  Mszy Św. około godz. 18.30.    

2/ W czwartek, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże CiałoMsza św. sprawowana będzie o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 12.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii: Gdańską, 11 Listopada, Kołłątaja, Poznańską, Szkolną, Toruńską  i zakończymy przy kościele. Prosimy parafian, grupy modlitewne jak to było w tradycji o przygotowanie czterech ołtarzy. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. niech przyjdą w czwartek na Mszę św. i procesję w swoich strojach komunijnych. 

3/ Próba sypania kwiatków dla dzieci we wtorek przed kościołem o godz. 17.20. Zwracamy się z prośbą, jeśli ktoś może, o przyniesienie dla dzieci kwiatów do sypania. Kwiaty do sypania dla dzieci od wtorku można zostawiać w przedsionku kościoła.

4/ Od piątku do Uroczystości Najśw. Serca P. Jezusa z wyjątkiem niedzieli, 2 czerwca w naszej świątyni będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00 połączona z procesją eucharystyczną oraz nabożeństwem majowym i czerwcowym. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie o godz. 18.00.                               

5/ Poniedziałek, jest dniem rocznicy święceń kapłańskich ks. Pawła- pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

6/ W tym tygodniu jeszcze I sobota miesiąca- po Mszy Św. wieczornej  i procesji godz. 18.40 będzie nabożeństwo czerwcowe oraz czuwanie modlitewne połączone z nabożeństwem pierwszych sobót.                                                                                                                            

7/ W przyszłą niedzielę, wychodząc z kościoła złożoną dobrowolną ofiarą do puszki będziemy mogli  wesprzeć KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. 

8/ Od 1 do 30 czerwca  będzie odprawiana codziennie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencję Mszy św. zbiorowej możemy zamówić w zakrystii.  

9/ Nauki przedmałżeńskie dla osób, które w najbliższym czasie będą zawierać Sakrament Małżeństwa rozpoczną się w czerwcu w I, II, III, IV sobotę miesiąca o godz. 19.00

10/ Administrator Apostolski naszej Archidiecezji Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla mieszkańców Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie w piątek, 31 maja br. (piątek po Bożym Ciele).

11/ 1 czerwca, w sobotę na godz. 7.00 do kościoła NMP „ Gwiazdy Morza” w Świnoujściu zapraszamy mężczyzn na „Męski Różaniec w drodze”, który rozpocznie się Mszą Św., a następnie z modlitwą różańcową mężczyźni udadzą się do wyznaczonego miejsca w mieście.

© 2024 Parafia Rzymskokatolicka pw. Błogosławionego Michała Kozala w Świnoujściu